Mësimi spanjisht për emigrantët

Dhe ajo që unë them kur…?

26 Tetor, 2013 | No Comments

Ky muaj ne kemi bërë leximin e një komik apo TBO për të mësuar disa fraza situatat tipike sociale.

Kliko në këtë link dhe shikoni strip komik parë: Çfarë do të thoni në këto situata sociale?

Kliko në këtë link (Dhe ajo që unë them kur…?) dhe të përpiqen për të kujtuar shprehjen, atëherë imazhi e shoqeruar me shfaqjen, për shembull:

 • tryezë me ushqim: ¡____ _______!
 • foshnje e re: ¡____________!
 • Dhuratë: ¡____________!
 • kafkë: ¡____ ______!

Shfaqje: ¿Po në lidhje kur ju jeni në këto situata sociale?

Dhe në qoftë se ju keni një nivel të lartë të spanjisht dhe duan të dinë më shumë rreth TBO ose komik, në këto video keni më shumë informata: Historia e komike.

 

 

Creative Commons License
Kjo punë nga Español Activo lejohet sipas një Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Leje Unported.

Pjesë:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Komente

Lini një koment

 • Shpif një


  Bëje si gjuhë të prezgjedhur
   Edit Translation
  nga Transposh - translation plugin for wordpress
 • Burimet e jashtme

  Këtu do të gjeni faqet e internetit të tjera ushtrime, fjalorë, blogs, podcast dhe lidhjet me rajonet me informata praktike që do t'ju ndihmojë në ditën tuaj të ditës. Mësuesit do të gjeni një përzgjedhje për lidhje me blogs dhe revista interesante.
 • Për studentët

  Çdo gjë që ju duhet në lidhjet më poshtë.
 • Freerice