Mësimi spanjisht për emigrantët

DHE…Çfarë do të bëni të hënave?

10 Dhjetor, 2012 | 4 Komente

Ne jemi në dhjetor të vitit që shpejt kalon koha! Ne kemi kushtuar nëntor për të punuar në një video të vjen së shpejti, real. Por ne nuk duam të humbasë një kohë të gjatë pa ngritur një ushtrim të blog dhe kështu të mbajë të zënë, këtu kemi lënë:

 1. podcast tonë DHE…Çfarë duhet të bëj të hënën? që të mund të mësojnë fjalorin në lidhje me rutinën e përditshme.
 2. dhe shkrim DHE…Çfarë do të bëni të hënave?

 

Creative Commons License
Kjo punë nga Español Activo lejohet sipas një Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Leje Unported.

Pjesë:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Komente

4 Komente mbi “DHE…Çfarë do të bëni të hënave?”

 1. Sheila Chávez Benetatou
  Mars 4, 2013 në 14:25

  Hi, Unë jam mësues kubane dhe spanjisht në Greqi, Unë do të doja të marrë email tuaj me çdo post të ri, sepse kam nevojë për materiale për klasat e mia dhe kam gjetur interesante këtë blog.
  Thanks in advance,
  Sheila

 2. elsa Rodrigo
  Nëntor 5, 2013 në 12:11

  Materialet Shumë mirë, Mbi të gjitha unë do të marrë ato për studentët kineze Thanks!

 3. Mari Carmen García
  Mund 1, 2014 në 19:39

  I mësuar spanjisht si vullnetar për gratë marokene dhe kam nevojë për material për klasat e mia. Unë shoh shkëlqyer material tuaj, Unë do të vlerësojmë shumë nëse ju mund të dërgoni mua. falënderim!

 4. admin
  Mund 31, 2014 në 21:49

  Mari Carmen ju falënderoj shumë për komentin tuaj. Materialet tona dhe interesante të gjetur njerëzit e tjerë janë në web. Për shembull, Nahono (Moroccan manual të veçantë) Është në paragrafin “Shkrim e këndim”. Unë ju inkurajoj që të abonohen në blogun tonë të lirë për të marrë të gjithë materialin që ne do të publikojë. Vetëm të shtoni email-it tuaj në paragrafin “pajtohem” Ajo e vendosur në qendër të kolonës në fund te faqes. Një përshëndetje!

Lini një koment

 • Shpif një


  Bëje si gjuhë të prezgjedhur
   Edit Translation
  nga Transposh - translation plugin for wordpress
 • Burimet e jashtme

  Këtu do të gjeni faqet e internetit të tjera ushtrime, fjalorë, blogs, podcast dhe lidhjet me rajonet me informata praktike që do t'ju ndihmojë në ditën tuaj të ditës. Mësuesit do të gjeni një përzgjedhje për lidhje me blogs dhe revista interesante.
 • Për studentët

  Çdo gjë që ju duhet në lidhjet më poshtë.
 • Freerice