Mësimi spanjisht për emigrantët

Të gjitha burimet për emigrantët

Ky muaj ne duam të kujtojmë të gjitha burimet që ju keni në të gjitha rajonet spanjolle, kështu që ju të shihni të gjitha së bashku dhe që ju të gjeni atë më të lehtë informacione.   Galicia Asturias Cantabria Vendi […]

Burimet për emigrantë

Këtu janë 10 Komunitetet e fundit Spanjisht autonome me burimet që kemi gjetur. Galicia Asturias Basque Country Murcia Navarra Castilla La Mancha-Extremadura La Rioja Ceuta Melilla di nëse vende të tjera dhe dua të ndaj me studentët e tjerë, Na shkruani!

Burimet për emigrantë

Ky muaj ne informaros e gjërave: 1. Ne kemi shtuar katër komunitetet autonome spanjolle me informacion në lidhje me vende që ju mund të shkoni për të të drejtuar ose për të mësuar spanjisht falas. Katër rajonet janë: Andaluzi, Cantabria, Valencia dhe Castile-Leon Me këto tashmë kanë 9 komuniteteve në kolonën e djathtë! 2. Inmigramob ka krijuar […]

Fotografi të Afrikës

Lajme në lidhje me konkursin fotografik të organizuar nga Casa Afrika.

Të Ishujt Kanare

Kjo është në fund të shtatorit dhe ne pothuajse harroni të ju informoj se ne kemi krijuar tashmë faqen me të dhëna për ishuj tona të tjera, Canary, Unë shpresoj se shërbimi MUND T'JU. Mos harroni se Tene también Otras rajonet autonome si Katalonjës, Balearics, Aragon dhe Madrid. Për të parë atë ju mund të klikoni mbi emrin ose të shkojnë deri në fund […]

Aragon

Informacion mbi faqe të re kushtuar komunitetit autonom të Aragonit.

mbajtur në kërkim »
 • Shpif një


  Bëje si gjuhë të prezgjedhur
   Edit Translation
  nga Transposh - translation plugin for wordpress
 • Burimet e jashtme

  Këtu do të gjeni faqet e internetit të tjera ushtrime, fjalorë, blogs, podcast dhe lidhjet me rajonet me informata praktike që do t'ju ndihmojë në ditën tuaj të ditës. Mësuesit do të gjeni një përzgjedhje për lidhje me blogs dhe revista interesante.
 • Për studentët

  Çdo gjë që ju duhet në lidhjet më poshtë.
 • Freerice