Mësimi spanjisht për emigrantët

Rishikimi i shkruar alfabetin

2 Korrik, 2014 | 1 Koment

Në qershor kemi përfunduar kapitullin e fundit për të treguar ju mësojnë të shkruajnë albafeto spanjisht dhe unë janë larguar të gjithë muajin për të praktikuar.

Tani ne duam që ju të keni të gjithë kapitujt në një faqe të repaséis.

Këtu janë:

 1. Kapitull 1: Zanore vogle
 2. Kapitull 2: Anëtarët kapitalizuar
 3. Kapitull 3: Alfabeti me të vogla 1
 4. Kapitull 4: Alfabeti me të vogla 2
 5. Kapitull 5: Alfabeti me shkronja kapitale 1
 6. Kapitull 6: Alfabeti me shkronja kapitale 2
 7. Kapitull 7: Alfabeti me shkronja kapitale 3

 

Dhe këtu janë dy faqe për të mbajtur ju përsosje:

Nahono: Metoda shkrim e këndim për arabisht-folësit e Bordit të Galicia.

Neoparaíso: ushtrime shtypshëm kaligrafi dhe Ushtrime kaligrafi numrat.

Nëse keni pyetje Tene, ne jemi këtu për t'ju ndihmuar.

Pjesë:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Komente

1 Koment “Rishikimi i shkruar alfabetin”

 1. GINDRE
  Tetor 28, 2014 në 17:08

  Tërheqje francez në Spanjë për 5 vjet unë do të doja të flas pak rreth asaj se si për të mbajtur l.espagnol, kujtesa ime dhe disi të ulët .

Lini një koment

 • Shpif një


  Bëje si gjuhë të prezgjedhur
   Edit Translation
  nga Transposh - translation plugin for wordpress
 • Burimet e jashtme

  Këtu do të gjeni faqet e internetit të tjera ushtrime, fjalorë, blogs, podcast dhe lidhjet me rajonet me informata praktike që do t'ju ndihmojë në ditën tuaj të ditës. Mësuesit do të gjeni një përzgjedhje për lidhje me blogs dhe revista interesante.
 • Për studentët

  Çdo gjë që ju duhet në lidhjet më poshtë.
 • Freerice