Mësimi spanjisht për emigrantët

Manuale Spanjisht

19 Mund, 2015 | No Comments

Andaluziane Ai ka publikuar një numër të burimeve për të mësuar spanjisht për emigrantët që ne besojmë se janë me interes dhe ne duam të ndajmë me ju. Ata synojnë të mësuesve dhe familjeve të emigrantëve.

Ata janë si më poshtë:

 • Diversimundo: Kjo është një video lojë për fëmijë 10 një 12 vjet në të cilën diversiteti në të cilën jetojmë është. Ajo ka një udhëzues edukativ për prindërit apo mësuesit për të mbështetur ata në këtë aventurë fun. Faqe lojë.
 1. Guides 10 Gjuhë të shpjegojnë sistemin spanjoll arsimore për familjet e emigrantëve.
 2. Manualet e shkrim-leximit për mësuesit që japin mësim spanjisht për emigrantët me lojra dhe ilustrime shumë tërheqës me ngjyrë.

Dhe me që kemi rifilloi botimin në spanjisht aktiv!

Pjesë:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Komente

Lini një koment

 • Shpif një


  Bëje si gjuhë të prezgjedhur
   Edit Translation
  nga Transposh - translation plugin for wordpress
 • Burimet e jashtme

  Këtu do të gjeni faqet e internetit të tjera ushtrime, fjalorë, blogs, podcast dhe lidhjet me rajonet me informata praktike që do t'ju ndihmojë në ditën tuaj të ditës. Mësuesit do të gjeni një përzgjedhje për lidhje me blogs dhe revista interesante.
 • Për studentët

  Çdo gjë që ju duhet në lidhjet më poshtë.
 • Freerice