Mësimi spanjisht për emigrantët

Burimet për emigrantë

5 Mund, 2014 | No Comments

Këtu janë 10 Latest Komunitetet autonome Spanish me burimet që ne kemi gjetur.

Galicia

Asturias

Vendi Basque

Navarre

Murcia

Castilla-La Mancha

Estremadura

Rioja

Ceuta

Melilla

Nëse ju e dini vende të tjera dhe duan të ndajnë me studentët e tjerë, Na shkruani!

Pjesë:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Komente

Lini një koment

 • Shpif një


  Bëje si gjuhë të prezgjedhur
   Edit Translation
  nga Transposh - translation plugin for wordpress
 • Burimet e jashtme

  Këtu do të gjeni faqet e internetit të tjera ushtrime, fjalorë, blogs, podcast dhe lidhjet me rajonet me informata praktike që do t'ju ndihmojë në ditën tuaj të ditës. Mësuesit do të gjeni një përzgjedhje për lidhje me blogs dhe revista interesante.
 • Për studentët

  Çdo gjë që ju duhet në lidhjet më poshtë.
 • Freerice