Mësimi spanjisht për emigrantët

Prezantimet

10 Gusht, 2011 | 3 Komente

Ja një video e re. Ne tregojnë një mundësinë e prezantimit informale, kanë më shumë gjasa, por gjithmonë mos harroni të jap dy puthje!

Begoña fut mua për të motrën e tij. Kjo është një situatë e njohur dhe të na japë dy puthje.

1. Përshëndetje:

Ndër shokët: Përshëndetje si jeni?

Përgjigje: Shumë mirë

(dy puthje)

2. Prezantimi:

Tú ju të pranishëm: Skena Lindja e Krishtit, shikoni, Delia.

Ju përgjigjet prezantimit: Hi, si në lidhje me, Përhumbur.

Përgjigje: Hi!

(dy puthje)

Watch video tani dhe praktikë me miqtë tuaj!

Këtu është transkripti i plotë i dialogut videove: Prezantimet transkripti.

 

Creative Commons License
Kjo punë nga Español Activo lejohet sipas një Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Leje Unported.

Pjesë:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Komente

3 Komente mbi “Prezantimet”

 1. Rosane Vieira
  Shkurt 21, 2013 në 22:17

  Video Shumë mirë! Faleminderit për ndarjen me ne!

 2. Juan Ignacio
  Tetor 13, 2014 në 22:15

  Ajo do të jetë më interesant nëse dialogu i plotë nga video u shfaq edhe në tekstin e plotë.

 3. admin
  Tetor 17, 2014 në 16:38

  Faleminderit për komentin tuaj Juan Ignacio, ne e kuptojmë të përkryer. Ne kemi kërkuar që të përqëndrohet vetëm në bazë të përshëndetjeve dialogut dhe Paraqitjet, të cilat ajo ishte qëllimi për të mësuar, Nuk ka shtesa. Por ne do të konsiderojë komentin tuaj dhe shtoni dialogun e plotë në një seksion shtesë.
  Një përshëndetje,

  Delia

Lini një koment

 • Shpif një


  Bëje si gjuhë të prezgjedhur
   Edit Translation
  nga Transposh - translation plugin for wordpress
 • Burimet e jashtme

  Këtu do të gjeni faqet e internetit të tjera ushtrime, fjalorë, blogs, podcast dhe lidhjet me rajonet me informata praktike që do t'ju ndihmojë në ditën tuaj të ditës. Mësuesit do të gjeni një përzgjedhje për lidhje me blogs dhe revista interesante.
 • Për studentët

  Çdo gjë që ju duhet në lidhjet më poshtë.
 • Freerice