Mësimi spanjisht për emigrantët

Podcast në spanjisht

6 Qershor, 2012 | No Comments

Në këtë post unë dua të paraqes një faqe të podcast në spanjisht, Ajo quhet Gjuha e audios dhe kjo duket më interesante se të tjerët, sepse:

1. Ndërhyrjet janë të shkurtër dhe reale.

2. Temat janë të ndryshme, funny ose interesante.

3. Ajo ofron një shumëllojshmëri të thekse, të dy spanjisht dhe latine populli amerikan të moshave të ndryshme dhe gjithashtu flasin.

4. Ata janë të ndarë në nivele spanjisht dhe janë të mirë-vlerësohet.

5. Ju mund të dëgjoni online ose shkarko.

Nëse jeni të interesuar, ju duhet të zgjidhni nivelin e (A1-C1, Ata nuk kanë nevojë tani C2) ju jeni në kolonën e djathtë e faqes tuaj dhe ju jeni bërë, Dëgjoj!

Këtu është lidhja: Gjuha Audio

Pjesë:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Komente

Lini një koment

 • Shpif një


  Bëje si gjuhë të prezgjedhur
   Edit Translation
  nga Transposh - translation plugin for wordpress
 • Burimet e jashtme

  Këtu do të gjeni faqet e internetit të tjera ushtrime, fjalorë, blogs, podcast dhe lidhjet me rajonet me informata praktike që do t'ju ndihmojë në ditën tuaj të ditës. Mësuesit do të gjeni një përzgjedhje për lidhje me blogs dhe revista interesante.
 • Për studentët

  Çdo gjë që ju duhet në lidhjet më poshtë.
 • Freerice