Mësimi spanjisht për emigrantët

Lajmet e aseteve spanjisht

15 Shkurt, 2014 | No Comments

Ne kemi LAJME në internet!

Ne shtuar 3 paragrafët dhe 3 Lidhje Spanjisht re për ne forum. Shpjegoi se ku ata janë:

Seksionet:

 1. “Gjuha juaj”: përkthejnë përmbajtjen e aseteve spanjisht, por nuk ka ushtrime! Është në kolona djathtas, sipër “Unë dua të gjej…”.
 2. Studentët e Botës: për të treguar punën që ju bëni në klasë spanjisht. Në këtë pjesë mund të gjeni atë në Kolona qendrore, sipër “Të dhëna” dhe më poshtë “Podcast aktive Spanish”.
 3. Spanjisht Piktura: tregojnë imazhet e Spanjës me ushtrime për ju të dini kulturën tonë. Ne kemi filluar nga peizazhet e Komuniteteve Autonome, por vazhdoni me tema të tjera. Kjo është deri, në kokë faqe.

Lidhjet apo Lidhjet në kolonën e djathtë:

 1. Memrise: kurse falas për të mësuar spanjisht duke përdorur anglisht. Kjo lidhje është “Ushtrime Spanish”, sipër “Shkrim e këndim”.
 2. Purorrelato2013: mikro-tregime për Afrikën e shkruar për atë unë microstories Contest Shtëpinë e Afrikës.
 3. Whatsapp-buddies: blog në spanjisht dhe anglisht për një mënyrë zbavitëse për të mësuar në spanjisht.

 

 

 

 

Pjesë:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Komente

Lini një koment

 • Shpif një


  Bëje si gjuhë të prezgjedhur
   Edit Translation
  nga Transposh - translation plugin for wordpress
 • Burimet e jashtme

  Këtu do të gjeni faqet e internetit të tjera ushtrime, fjalorë, blogs, podcast dhe lidhjet me rajonet me informata praktike që do t'ju ndihmojë në ditën tuaj të ditës. Mësuesit do të gjeni një përzgjedhje për lidhje me blogs dhe revista interesante.
 • Për studentët

  Çdo gjë që ju duhet në lidhjet më poshtë.
 • Freerice