Mësimi spanjisht për emigrantët

Unë kam nevojë për më shumë shprehje!

20 Qershor, 2013 | 1 Koment

1000 imazhe në majë të gjuhës tuaj është një vend studentor Zhvillim Qendra e Trajnimit materiale Quebec dhe ne kemi gjetur se ne gjejmë shumë interesante.

Ju mund të kërkoni, studim, dëgjojnë dhe të kuptojnë shumë idioma ne i përdorim në spanjisht, si Amerika Latine dhe në Spanjë. Këto shprehje janë edhe në gjuhën angleze apo frënge dhe për këtë arsye i përkthyer ato në këto gjuhë në qoftë se ju doni.

Shprehjet e mia

Pjesë:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Komente

1 Koment “Unë kam nevojë për më shumë shprehje!”

 1. Escott
  Gusht 18, 2013 në 17:45

  Eh! Kjo duket shumë e intresante, falënderim!

Lini një koment

 • Shpif një


  Bëje si gjuhë të prezgjedhur
   Edit Translation
  nga Transposh - translation plugin for wordpress
 • Burimet e jashtme

  Këtu do të gjeni faqet e internetit të tjera ushtrime, fjalorë, blogs, podcast dhe lidhjet me rajonet me informata praktike që do t'ju ndihmojë në ditën tuaj të ditës. Mësuesit do të gjeni një përzgjedhje për lidhje me blogs dhe revista interesante.
 • Për studentët

  Çdo gjë që ju duhet në lidhjet më poshtë.
 • Freerice