Mësimi spanjisht për emigrantët

Gratë dhe fjalorë

17 Mars, 2013 | No Comments

Në këtë post kemi nxjerrë në pah dy lajme të ndryshme por të rëndësishëm:

1. Del 15 për 24 Mars 2013 në qendër të Segovia burgun është duke u zhvilluar Takimi III me Gratë transformohet Botërore. Sipas faqen e tyre, ky takim ka lindur me frymën e tregon realitetin e grave në pjesë të ndryshme të botës dhe nga fusha të ndryshme. Ju do të gjeni të dy bisedime me gratë mahnitëse dhe një seri të filmit në mujeres.Aquí keni programin e plotë: Gratë Transformuar Botërore.

2. Një nga studentët tanë, Ma'an, na e ka kaluar Arabo-spanjoll super fjalor themelor foto. Fjalët janë të grupuara sipas temave me ilustrim korrespondon me transkriptimin e përafërt të shqiptimit në arabisht, të shtoni gjethe të mbani mend se fjalorin dhe shkrimin.

Fjalor arabo-spanjoll

Siç e dini, gjuhës së folur Arabisht është e ndryshme në vende të ndryshme duke e bërë të vështirë për të krijuar një fjalor të vlefshme për të gjithë. Ky fjalor është përpjekur për të përdorur zhargon më të gjerë dhe në disa raste i pamundur përfshin sinonime. Ne mendojmë se është shumë e dobishme për të dy fëmijët dhe të rriturit që duan të mësojnë spanjisht si për mësuesit të cilët kanë fëmijë të cilët flasin arabisht dhe duan për të ndihmuar ata në gjuhën e tyre. Inkurajoni ata që të përdorin gjuhën arabe me ta!

 

 

Pjesë:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Komente

Lini një koment

 • Shpif një


  Bëje si gjuhë të prezgjedhur
   Edit Translation
  nga Transposh - translation plugin for wordpress
 • Burimet e jashtme

  Këtu do të gjeni faqet e internetit të tjera ushtrime, fjalorë, blogs, podcast dhe lidhjet me rajonet me informata praktike që do t'ju ndihmojë në ditën tuaj të ditës. Mësuesit do të gjeni një përzgjedhje për lidhje me blogs dhe revista interesante.
 • Për studentët

  Çdo gjë që ju duhet në lidhjet më poshtë.
 • Freerice