Mësimi spanjisht për emigrantët

Përshtypjet e mia të para

5 Dhjetor, 2013 | No Comments

Ne kemi me ne përsëri Guo Xue, këtë herë ai tregon se si ai e imagjinuar dhe Spanja para se të mbërrinte përshtypjet e tyre të para të vendit tonë. A do të ketë qenë e njëjtë për ju?

Dëgjoni dy episode:

Jeta ime në Spanjë

Jeta ime në Spanjë 2

Tani ju mund të bëni stërvitje Përshtypjet e mia e Spanjës dhe të shihni nëse ju keni një shumë të përbashkëta me Guo Xue.

Creative Commons License
Kjo punë nga Español Activo lejohet sipas një Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Leje Unported.

Pjesë:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Komente

Lini një koment

 • Shpif një


  Bëje si gjuhë të prezgjedhur
   Edit Translation
  nga Transposh - translation plugin for wordpress
 • Burimet e jashtme

  Këtu do të gjeni faqet e internetit të tjera ushtrime, fjalorë, blogs, podcast dhe lidhjet me rajonet me informata praktike që do t'ju ndihmojë në ditën tuaj të ditës. Mësuesit do të gjeni një përzgjedhje për lidhje me blogs dhe revista interesante.
 • Për studentët

  Çdo gjë që ju duhet në lidhjet më poshtë.
 • Freerice