Mësimi spanjisht për emigrantët

Ma'an

21 Mund, 2020 | No Comments

Punë Ma'an:

 1. La bella y la bestia
 2. Jeta ime si një i njohur spanjisht:

Ma'an Obaidi: “Pas dorëzimit të “Jeta ime si një i njohur spanjisht”, Kisha shumë ide se si ju mund të përshkruani, por vendosi unë duhet vetëm të qëndrojë me atë që në të vërtetë të shpjegojë jetën e famshme që ju të kërkuar. Pas, çdo gjë ishte e lehtë dhe unë filloi të shkruajë një përmbledhje të asaj që ne të kërkuar për të mbuluar, si një listë të aktiviteteve kryesore në të gjitha fazat e jetës. Veprimet kryesore të përfshira: udhëtonte në një vend të ri, nënshkrimin e një kontrate me një klub i famshëm, mësimin e një gjuhe të re për të përshtatur më mirë në jetën e re dhe duke përfunduar me ka jetën e ëndrrave të mia”.

Jeta ime si një i njohur spanjisht nga e-activo

Pjesë:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Komente

Lini një koment

 • Shpif një


  Bëje si gjuhë të prezgjedhur
   Edit Translation
  nga Transposh - translation plugin for wordpress
 • Burimet e jashtme

  Këtu do të gjeni faqet e internetit të tjera ushtrime, fjalorë, blogs, podcast dhe lidhjet me rajonet me informata praktike që do t'ju ndihmojë në ditën tuaj të ditës. Mësuesit do të gjeni një përzgjedhje për lidhje me blogs dhe revista interesante.
 • Për studentët

  Çdo gjë që ju duhet në lidhjet më poshtë.
 • Freerice