Mësimi spanjisht për emigrantët

Kapitali Spanish

3 Gusht, 2014 | No Comments

Ky ushtrim i ri për Capital Spanish e komuniteteve autonome (CCAA)* plotëson që ne i pranishëm në nëntor në Komunitetet autonome Spanish, ¿Gjykimi?

Në nëntor të keni mësuar emrin e CCAA me puzzle interactivo dhe Përfaqësuesi photo.

***********************

Ky ushtrim shtesë në kryeqytetet e rajoneve është:

1. Mëso emrin dhe vendndodhjen e CCAA: të shqyrtojë me puzzles interaktive.
2. Mëso emrat e kryeqyteteve të CCAA: dëgjuar një podcast, përdorimin e internetit pyetur miqtë TuS.
3. Disa karakteristika kulturore të secilit rajon: përmes Kurioz Fotografitë e CCAA
4. Krahaso organizimin territorial të vendeve të ndryshme: vendi juaj me tonë.

Objektiv: në fund ju do të dini se si është e organizuar vendi ynë dhe disa tipare kurioz të secilit rajon.

Ushtrim**: Kapitali Spanish

Photos: Zgjidhje e fotove
Hartë të shtypura dhe kontrolloni: CCAA hartë me kryeqytetet

***********************

Këto ushtrime janë të dizajnuara veçanërisht për ata që do të aplikojnë për Kombësia Spanish. Siç e dini, ju do të duhet të kalojnë një test me pyetje në lidhje me komunitetin tuaj dhe Spanjës në përgjithësi.

Mos harroni të dërgoni ushtrimin detyrat e shtëpisë “Capital” dhe ndonjë pyetje të tjera që ju mund të keni.

*CCAA = rajone

** Ndihma financiare për mësuesit e spanjisht: Kryeqyteti spanjoll për mësuesit.

Creative Commons License
Kjo punë nga Español Activo lejohet sipas një Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Leje Unported.

Pjesë:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Komente

Lini një koment

 • Shpif një


  Bëje si gjuhë të prezgjedhur
   Edit Translation
  nga Transposh - translation plugin for wordpress
 • Burimet e jashtme

  Këtu do të gjeni faqet e internetit të tjera ushtrime, fjalorë, blogs, podcast dhe lidhjet me rajonet me informata praktike që do t'ju ndihmojë në ditën tuaj të ditës. Mësuesit do të gjeni një përzgjedhje për lidhje me blogs dhe revista interesante.
 • Për studentët

  Çdo gjë që ju duhet në lidhjet më poshtë.
 • Freerice