Mësimi spanjisht për emigrantët

Personaliteti në spanjisht

5 Nëntor, 2011 | No Comments

Ku është fjalor juaj? Ju do të duhet atë!

Ne propozojmë një ushtrim për të zgjeruar fjalorin tuaj personalitet njerëz. Ndiqni instruksionet dhe në fund ju mund të kujtojnë të paktën 5 fjalë të reja!

Ushtrim 1: ju duhet të kërkoni për fjalë të reja në fjalor për ju.

Ushtrim 2: Përkufizime të plotë me fjalën e duhur, Kujtim parë e përdorur! Nëse keni mbaruar lista dhe ju nuk mund të mbani mend të gjitha fjalët, kërkim ushtrim 3 dhe me ndihmën e mbylli vitin 2.

Ushtrim 4: tani, gjithashtu duke përdorur kujtesën, shkruani fjalët që janë pozitive ose negative për ju.

A ju merrni për të mësuar 5 fjalë të reja në personalitet? Përgëzime!

 

Creative Commons License
Kjo punë nga Español Activo lejohet sipas një Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Leje Unported.

Pjesë:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Komente

Lini një koment

 • Shpif një


  Bëje si gjuhë të prezgjedhur
   Edit Translation
  nga Transposh - translation plugin for wordpress
 • Burimet e jashtme

  Këtu do të gjeni faqet e internetit të tjera ushtrime, fjalorë, blogs, podcast dhe lidhjet me rajonet me informata praktike që do t'ju ndihmojë në ditën tuaj të ditës. Mësuesit do të gjeni një përzgjedhje për lidhje me blogs dhe revista interesante.
 • Për studentët

  Çdo gjë që ju duhet në lidhjet më poshtë.
 • Freerice