Mësimi spanjisht për emigrantët

Cantabria

Cantabria ju keni:

Në-Rrjeti Mirëpret Cantabria theksojmë:

1. Klasa spanjolle për emigrantët: ju inkurajojmë që të mësojnë gjuhën tonë, nuk është e vështirë dhe kjo do t'ju ndihmojë të gjeni punë.

2. Udhëzime për kërkim të punës dhe trajnimin për punë: do t'ju ndihmojë të përgatisë rinisë tuaj, preparos për intervistat e punës dhe do të ofrojë disa kurse të veçanta për të mësuar një tregti me mundësinë e hyrjes në tregun e punës.

 

Kjo është harta:

aktiv_kantabria

 

Pjesë:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao
 • Shpif një


  Bëje si gjuhë të prezgjedhur
   Edit Translation
  nga Transposh - translation plugin for wordpress
 • Burimet e jashtme

  Këtu do të gjeni faqet e internetit të tjera ushtrime, fjalorë, blogs, podcast dhe lidhjet me rajonet me informata praktike që do t'ju ndihmojë në ditën tuaj të ditës. Mësuesit do të gjeni një përzgjedhje për lidhje me blogs dhe revista interesante.
 • Për studentët

  Çdo gjë që ju duhet në lidhjet më poshtë.
 • Freerice