Mësimi spanjisht për emigrantët

Andaluzi

Andaluzi Ne kemi gjetur burimet e mëposhtme:

1. Përmbledhje: Informacione të përgjithshme mbi emigracionin

2. Në “Red Acoge” Ju mund të gjeni burime në të gjithë rajonin andaluziane: Acoge Red. Në seksionin e “Shoqatat” është informacioni për çdo qytet, Seville, Cordova, Huelva…

3. Në Granada: ju keni “për emigrantët”, Ajo jep informacion mbi letra, me mundësinë e konsultimeve me Skype: Parainmigrantes

4. Në Seville: Nuk është një partneritet i ri Inmigramob Ajo është ofruar ide të reja për të mësuar spanjisht falas. Për shembull, Ata kanë krijuar një aplikimit celular, deti themelore zgjuar. Ata gjithashtu japin mundësi të shkojnë në shkollë në Sevilje (Komisioni për Ndihmë Refugjatëve Spanish) ose Madrid dhe mësuesit provoni këtë kërkesë dhe ushtron web e saj.

 

Dhe kjo është harta e Andalucia:

eactivo_andalucia

 

Pjesë:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao
 • Shpif një


  Bëje si gjuhë të prezgjedhur
   Edit Translation
  nga Transposh - translation plugin for wordpress
 • Burimet e jashtme

  Këtu do të gjeni faqet e internetit të tjera ushtrime, fjalorë, blogs, podcast dhe lidhjet me rajonet me informata praktike që do t'ju ndihmojë në ditën tuaj të ditës. Mësuesit do të gjeni një përzgjedhje për lidhje me blogs dhe revista interesante.
 • Për studentët

  Çdo gjë që ju duhet në lidhjet më poshtë.
 • Freerice