Mësimi spanjisht për emigrantët

Ishujt Kanare

Ishujt Kanare

Këtu është një tjetër rajon me shumë burime. Shiko në këtë qendër të veçantë, A është e madhe!

E Jugut Shtëpia: një takim në mes të Afrikës dhe Spanjës. Ajo ofron një agjendë të ndryshme kulturore, Biblioteka mediave dhe burimeve të tjera, informacion mbi shoqatat dhe grupet e emigrantëve, punësimit, etj.

 

Dhe harta:

Islas Canarias

 

 

 

 

 

 

Pjesë:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao
 • Shpif një


  Bëje si gjuhë të prezgjedhur
   Edit Translation
  nga Transposh - translation plugin for wordpress
 • Burimet e jashtme

  Këtu do të gjeni faqet e internetit të tjera ushtrime, fjalorë, blogs, podcast dhe lidhjet me rajonet me informata praktike që do t'ju ndihmojë në ditën tuaj të ditës. Mësuesit do të gjeni një përzgjedhje për lidhje me blogs dhe revista interesante.
 • Për studentët

  Çdo gjë që ju duhet në lidhjet më poshtë.
 • Freerice