Mësimi spanjisht për emigrantët

Katalonjës

Katalonjës

www.gencat.cat Ju do të gjeni të gjitha informatat në lidhje me Generalitat de Catalunya, poshtë faqet artistikë të kësaj faqe interneti që unë e konsiderojnë më të rëndësishme për ju.

Studime
Faqja me informacion në lidhje me kurset për të studiuar Kastilianisht, Catalan dhe trajnimi themelor, të mësojnë për të lexuar, shkruajnë dhe të llogaritur në nivelin elementar.

FORCE PUNA
Kërkon Job: sektorë të ndryshëm në të majtë të faqes.

KOS Shërbimi / Punësimi i Katalonjës
Këtu ju mund të gjeni punë, si dhe këshilla për të bërë një të rinisë, intervistë për punë ose transaksione ne linje.

Pritjes Guide
Informacion bazë mbi tema të tilla si ligji i rajonit, shëndetësor, strehim, Puna, shërbimet sociale ose pjesëmarrja e publikut.

Më në fund këtu është një hartë e Komunitetit Autonom:


Pjesë:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao
 • Shpif një


  Bëje si gjuhë të prezgjedhur
   Edit Translation
  nga Transposh - translation plugin for wordpress
 • Burimet e jashtme

  Këtu do të gjeni faqet e internetit të tjera ushtrime, fjalorë, blogs, podcast dhe lidhjet me rajonet me informata praktike që do t'ju ndihmojë në ditën tuaj të ditës. Mësuesit do të gjeni një përzgjedhje për lidhje me blogs dhe revista interesante.
 • Për studentët

  Çdo gjë që ju duhet në lidhjet më poshtë.
 • Freerice