Mësimi spanjisht për emigrantët

Balearics

Balearic Islands

Ch ju do të gjeni informacione të përgjithshme mbi ishujt Balearic. Dhe në vijim links faqet e tjera të interesit që lidhen me punë dhe arsim.

kurse spanjisht për emigrantët

Neighborhood Association janë Dameto (falas)

Shkolla Gjuha Zyrtare

Shërbimi komunal i rritur

Imfof: Sa Gerrería, 6, Palma, Tel.971717717

Caritas: C. Socorro, 20. Palma, Tel. 971 214 999

Hall kulturore: C. Martí Costa, 4, 1º. Palma, Tel 971 728 512

Patronato Obrero Foundation: C. Montevideo, 6. Palma. Tel. 971 466 201 / 971 463 558

CEPA Camp Rodo: C. Joan Capo s / n, Palma. Tel. 971 753 158

Cepa Jingle Bells: C. Ramiro de Maeztu 2 Një, Palma. Tel. 971 730 265

Cepa Son Canals: C. Son Canals 10, Palma. Tel. 971 250 479

CEPA S'Arenal: C. Diego Zaforteza 7, S'Arenal, Palma. Tel. 971 263 477

Edukimi për punë

Sa'ib: të gjitha llojet e seminareve të punësimit

IMFOF: Informacion i përgjithshëm mbi kurset dhe punën në Mallorca

unë punoj

IMFOF: oferta pune, informacion mbi profesionin apo punësim.

shoqatat e emigrantëve

Baleares pa kufi

Dhe harta:

Baleares

 

Pjesë:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao
 • Shpif një


  Bëje si gjuhë të prezgjedhur
   Edit Translation
  nga Transposh - translation plugin for wordpress
 • Burimet e jashtme

  Këtu do të gjeni faqet e internetit të tjera ushtrime, fjalorë, blogs, podcast dhe lidhjet me rajonet me informata praktike që do t'ju ndihmojë në ditën tuaj të ditës. Mësuesit do të gjeni një përzgjedhje për lidhje me blogs dhe revista interesante.
 • Për studentët

  Çdo gjë që ju duhet në lidhjet më poshtë.
 • Freerice