Mësimi spanjisht për emigrantët

Asturias

Asturias ju keni disa vende për të kërkuar informacion:

1. Informacione të përgjithshme mbi Gijón: Emigrant Zyra e informacionit e qytetit

2. Kujdes për grupe të veçanta në Gijón: kujdesin për gratë

3. Informacione të përgjithshme mbi Oviedo: Këshilli Bashkiak i Oviedos, Shërbimi i Imigracionit

4. Një blog për imigrantët dhe gratë pikën e shpifjes plotësojnë: Gratë / Muyeres

 

Dhe kjo është harta:

Asturias

Pjesë:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao
 • Shpif një


  Bëje si gjuhë të prezgjedhur
   Edit Translation
  nga Transposh - translation plugin for wordpress
 • Burimet e jashtme

  Këtu do të gjeni faqet e internetit të tjera ushtrime, fjalorë, blogs, podcast dhe lidhjet me rajonet me informata praktike që do t'ju ndihmojë në ditën tuaj të ditës. Mësuesit do të gjeni një përzgjedhje për lidhje me blogs dhe revista interesante.
 • Për studentët

  Çdo gjë që ju duhet në lidhjet më poshtë.
 • Freerice