Mësimi spanjisht për emigrantët

Peizazh

A doni të mësoni emrin e Komuniteteve Autonome dhe shihni disa nga fotot e bukur e tyre? Si pincháis në foto e veréis në masë të madhe.

Ne gjithashtu propozojmë për të bërë një mister për të mësuar emrat dhe vendndodhjen e këtyre komuniteteve:

Klikoni mbi lidhjen e mëposhtme dhe të plotë mister kuqe interaktive për të parë se ku janë rajonet dhe të mësojnë emrin e saj. Ka disa nivele të vështirësisë, Provoni kujtesën tuaj!: Komunitetet autonome në hartë.

Dhe për të shqyrtuar: Ku je komunitetet?

Falë Enrique Alonso de Didactalia barazuan nga këto puzzles interaktive të komuniteteve autonome spanjolle.

Creative Commons License
Kjo punë nga Español Activo lejohet sipas një Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Leje Unported.

Pjesë:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao
 • Shpif një


  Bëje si gjuhë të prezgjedhur
   Edit Translation
  nga Transposh - translation plugin for wordpress
 • Burimet e jashtme

  Këtu do të gjeni faqet e internetit të tjera ushtrime, fjalorë, blogs, podcast dhe lidhjet me rajonet me informata praktike që do t'ju ndihmojë në ditën tuaj të ditës. Mësuesit do të gjeni një përzgjedhje për lidhje me blogs dhe revista interesante.
 • Për studentët

  Çdo gjë që ju duhet në lidhjet më poshtë.
 • Freerice