Mësimi spanjisht për emigrantët

A ka ndonjë restorant këtu ?

21 Gusht, 2013 | No Comments

Këtë muaj një tjetër ushtrim A1 për studentët tanë kinezë, kryesisht, ku mysafirët tanë mund të mësojnë për të kërkuar dhe për të dhënë informacion për të arritur në një vend.

Kolegu ynë Guo Xue është i kënaqur për të bashkëpunuar me ne, Guo Xue ju faleminderit shumë!

Ju duhet të bëni të gjitha ushtrimet në linkun e mëposhtëm. Mos harroni për të dëgjuar podcast me Guo Xue dhe Begoña!

A ka një restorant rreth këtu?

 

 

Creative Commons License
Kjo punë nga Español Activo lejohet sipas një Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Leje Unported.

Pjesë:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Komente

Lini një koment

 • Shpif një


  Bëje si gjuhë të prezgjedhur
   Edit Translation
  nga Transposh - translation plugin for wordpress
 • Burimet e jashtme

  Këtu do të gjeni faqet e internetit të tjera ushtrime, fjalorë, blogs, podcast dhe lidhjet me rajonet me informata praktike që do t'ju ndihmojë në ditën tuaj të ditës. Mësuesit do të gjeni një përzgjedhje për lidhje me blogs dhe revista interesante.
 • Për studentët

  Çdo gjë që ju duhet në lidhjet më poshtë.
 • Freerice