Mësimi spanjisht për emigrantët

Numrat Exprésate

5 Korrik, 2012 | 2 Komente

Në këtë post unë ju tregoj disa shprehje që përdorin numra të riformulojë Ide. Në fund të vitit do të shihni numrat që ju do të duhet, kjo do t'ju ndihmojë të mbani mend shprehjet. Mos harroni të na dërgoni zgjidhje në qoftë se ju doni mua për të ndryshuar!

Shprehjet me numrat B2

 

Creative Commons License
Kjo punë nga Español Activo lejohet sipas një Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Leje Unported.

Pjesë:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Komente

2 Komente mbi “Numrat Exprésate”

 1. Salminter - Kurse spanish
  Gusht 18, 2012 në 21:35

  Thanks for sharing këtë mësim shprehjet me numra, shumë interesante dhe edukative, Ajo ka shërbyer më mirë në studion time. Unë shpresoj se ju mbani postuar tema më interesante.

 2. Akademia-Anglisht Akademia në Valladolid
  Nëntor 17, 2012 në 17:04

  Pra, është ky lloj i ndihmës është e domosdoshme për ne që të mësojnë më mirë gjuhën që ju jeni duke studiuar,ose Spanjisht,Anglisht,Gjuha italiane ose në një tjetër…të fala

Lini një koment

 • Shpif një


  Bëje si gjuhë të prezgjedhur
   Edit Translation
  nga Transposh - translation plugin for wordpress
 • Burimet e jashtme

  Këtu do të gjeni faqet e internetit të tjera ushtrime, fjalorë, blogs, podcast dhe lidhjet me rajonet me informata praktike që do t'ju ndihmojë në ditën tuaj të ditës. Mësuesit do të gjeni një përzgjedhje për lidhje me blogs dhe revista interesante.
 • Për studentët

  Çdo gjë që ju duhet në lidhjet më poshtë.
 • Freerice