Mësimi spanjisht për emigrantët

Koha e lirë

24 Mars, 2013 | 3 Komente

Këtu ne paraqesim pjesën e dytë e video Shkolla djemtë tanë, Gonzalo, Bea, Mikel y David. Në këtë rast ne flasim për atë që bëjnë ata në kohën e tyre të lirë dhe pse ata si për të bërë këto aktivitete.

Në këtë ushtrim ne gjithashtu duam të shtrojmë pyetjen se çfarë është koha për ju? Ne zbuluar dallimet dhe ngjashmëritë ndërmjet kulturën tuaj dhe atë të Spanjës. Ne shpresojmë që të gëzojnë: Kohë e lirë.

Kjo video është për nivelin A1, por ushtrim është për nivelin A2.

Mos harroni të na dërgoni komentet tuaja, pyetjet me shkrim!

Koha e lirë nga e-activoVimeo.

 

Creative Commons License
Kjo punë nga Español Activo lejohet sipas një Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Leje Unported.

 

Pjesë:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Komente

3 Komente mbi “Koha e lirë”

 1. Akomodimi në Kubë
  Prill 13, 2013 në 1:27

  Shumë të dobishme dhe instruktive.

  Katie.

 2. Rosa
  Tetor 24, 2015 në 2:25

  Hi!

  Dikush mund të më ndihmojë të kuptojnë se çfarë vajza tha në pjesën e parë? Është që po dëgjoj “vepra artizanale” dhe “shikojnë TV” por në rast se nuk të kuptoj se çfarë ishte / është aktiviteti i dytë.

  ju faleminderit shumë!

 3. admin
  Tetor 27, 2015 në 11:12

  Hi:

  Unë jam Delia, një nga dy mësues të eactivo. Unë jam i lumtur për të ndihmuar, por unë nuk jam mjaft e kuptoj pyetjen tuaj.
  1. Ju keni dëgjuar shumë mirë!, vajza thotë: “bërë vepra artizanale dhe duke parë TV në shtëpi”.
  2.I guess aktiviteti i dytë është ky “Watch video, dëgjon emrin e aktiviteteve që ata thonë dhe shkruani ato poshtë”, E drejtë? Nëse këtë dokument, I shpjegoj:
  *Së pari ju dëgjoni për fëmijët dhe ju duhet të shkruani emrin e aktiviteteve që ju keni dëgjuar. Jo vetëm vajza, nëse jo të gjitha, fëmijët edhe.
  *Pastaj ju duhet të mendoni: Çfarë do të thotë? dhe mund të shpjegojë atë në spanjisht? Për shembull: “vepra artizanale” Kjo do të thotë duke bërë punë dekorative me duart tuaja, për shembull. Nëse ju nuk e kuptoni asnjë aktivitet, duke kërkuar në një fjalor ose pyesni mua.
  *Atëherë ju duhet të mendoni se çka ju bëni në kohën tuaj të lirë, ju pëlqen bërë.

  ju lutem, në qoftë se ajo nuk ishte pyetja juaj, mos hezitoni të kontaktoni me mua përsëri.

  Ju faleminderit shumë dhe Përshëndetje,

  Delia

Lini një koment

 • Shpif një


  Bëje si gjuhë të prezgjedhur
   Edit Translation
  nga Transposh - translation plugin for wordpress
 • Burimet e jashtme

  Këtu do të gjeni faqet e internetit të tjera ushtrime, fjalorë, blogs, podcast dhe lidhjet me rajonet me informata praktike që do t'ju ndihmojë në ditën tuaj të ditës. Mësuesit do të gjeni një përzgjedhje për lidhje me blogs dhe revista interesante.
 • Për studentët

  Çdo gjë që ju duhet në lidhjet më poshtë.
 • Freerice