Mësimi spanjisht për emigrantët

Për studentët tanë kineze

10 Shkurt, 2013 | 4 Komente

Foljet në këtë janë të lehta:

Këto të Dhëna janë për gramatikë tonë kineze për fillestar absolute. Ne shpresojmë që të ju ndihmojë për të kuptuar se si folje punojnë në spanjisht. Si gjithmonë ata punojnë, në qoftë se ju mësoni këtë, atëherë ju vetëm duhet të mësojnë mbaresa e kohë të tjera.
Shpjegimi i foljeve në momentin.

Fat!

 

Creative Commons License
Kjo punë nga Español Activo lejohet sipas një Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Leje Unported.

Pjesë:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Komente

4 Komente mbi “Për studentët tanë kineze”

 1. MARY RAMOS
  Mars 13, 2013 në 17:37

  Urime për faqen tuaj dhe projektin tuaj. I dashur.

  mary R.

 2. Carla Matallana
  Shkurt 8, 2014 në 12:21

  I rizbuluar kënaqësinë e lojrave sallon dhe jam shumë mirënjohës për këtë punë të madhe. Unë shpresoj se së shpejti bashkëpunojnë poderles.

 3. Troncoso Alejandra Jara
  Mund 20, 2014 në 4:50

  Ju faleminderit shumë për materialet tuaja të vlefshme. Këtë vit kam fatin e të pasurit një student kinez (Ajo vjen nga shkëmbimi) dhe kemi bërë një punë të madhe

 4. admin
  Mund 31, 2014 në 21:38

  Alejandra ju falënderoj shumë për komentin tuaj. Ky është qëllimi ynë, studentët mund të mësojnë gjuhën tonë dhe mësuesit për të ndihmuar ata me materialet tona.

Lini një koment

 • Shpif një


  Bëje si gjuhë të prezgjedhur
   Edit Translation
  nga Transposh - translation plugin for wordpress
 • Burimet e jashtme

  Këtu do të gjeni faqet e internetit të tjera ushtrime, fjalorë, blogs, podcast dhe lidhjet me rajonet me informata praktike që do t'ju ndihmojë në ditën tuaj të ditës. Mësuesit do të gjeni një përzgjedhje për lidhje me blogs dhe revista interesante.
 • Për studentët

  Çdo gjë që ju duhet në lidhjet më poshtë.
 • Freerice