Mësimi spanjisht për emigrantët

Shkolla

23 Janar, 2013 | No Comments

Siç kam diskutuar në mëparshme post, Ja video “Shkolla”. Kjo video është pasuar nga një pjesë e dytë “Koha e lirë”.

NEW!: përmban ushtrime interaktive për të bërë ju më të lehtë dhe zbavitëse për të mësuar në spanjisht.

Nëse keni fëmijë dhe dëshironi të bisedoni me ata për atë që ata të studiojnë në shkollë, mos kliko mbi link: Shkolla.

Këtu kemi shpjeguar qëllimin dhe përmbajtjen e ushtrimit të një niveli A2:

Faqet 1 – 4: ju mësoni fjalorin (“Subjektet në parësor” dhe emrat e tyre) me aktivitete të ndryshme interaktive.
Faqe 4-6: shihni këtë video për të praktikuar të dëgjuarit tuaj, me ushtrime për të testuar këtë kuptim dhe të mësojnë për të pyes për çfarë aktivitete që bëni, që ju preferoni dhe të shpjegojnë pse.
Faqe 7: Praktika e shkruar e të mësuarit.

Dhe këtu është video të pa stërvitje (A1), në rast se ju doni të përdorni atë vetëm:

Në shkollë nga e-activoVimeo.

 

Venga, Për të punuar!

Creative Commons License
Kjo punë nga Español Activo lejohet sipas një Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Leje Unported.

Pjesë:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Komente

Lini një koment

 • Shpif një


  Bëje si gjuhë të prezgjedhur
   Edit Translation
  nga Transposh - translation plugin for wordpress
 • Burimet e jashtme

  Këtu do të gjeni faqet e internetit të tjera ushtrime, fjalorë, blogs, podcast dhe lidhjet me rajonet me informata praktike që do t'ju ndihmojë në ditën tuaj të ditës. Mësuesit do të gjeni një përzgjedhje për lidhje me blogs dhe revista interesante.
 • Për studentët

  Çdo gjë që ju duhet në lidhjet më poshtë.
 • Freerice