Mësimi spanjisht për emigrantët

Më tregoni se çfarë ju hani dhe…

20 Shkurt, 2012 | No Comments

Siç e dini fjalët mund të përdoren fjalë për fjalë apo figurativisht. Në këtë ushtrim ju mund të mësoni se si të përdorin fjalë të lidhura ushqim apo si për të përgatitur atë për të shprehur disponimi, përshkruajnë njerëzit, etj.

Shprehjet me ushqim

 

 

Creative Commons License
Kjo punë nga Español Activo lejohet sipas një Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Leje Unported.

Pjesë:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Komente

Lini një koment

 • Shpif një


  Bëje si gjuhë të prezgjedhur
   Edit Translation
  nga Transposh - translation plugin for wordpress
 • Burimet e jashtme

  Këtu do të gjeni faqet e internetit të tjera ushtrime, fjalorë, blogs, podcast dhe lidhjet me rajonet me informata praktike që do t'ju ndihmojë në ditën tuaj të ditës. Mësuesit do të gjeni një përzgjedhje për lidhje me blogs dhe revista interesante.
 • Për studentët

  Çdo gjë që ju duhet në lidhjet më poshtë.
 • Freerice