Mësimi spanjisht për emigrantët

A jeni i kërkojnë që të këshillojë në spanjisht?

22 Gusht, 2012 | 5 Komente

Pas një verë komplikuar disi, Begoña dhe unë të kthehem me më shumë ushtrime të thjeshtë por të dobishme. Këtë herë ne flasim për këshilla.

Do të kishit pyetur miqtë tuaj këshilla hispanikë dhe nuk e di edhe se si për t'i dhënë atyre? Ju jeni vetëm një të klikoni për të mësuar, fat i mirë!

Duke i dhënë këshilla B1.2

 

Creative Commons License
Kjo punë nga Español Activo lejohet sipas një Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Leje Unported.

Pjesë:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Komente

5 Komente mbi “A jeni i kërkojnë që të këshillojë në spanjisht?”

 1. Kurse spanish
  Nëntor 7, 2012 në 1:48

  Faleminderit për këshilla për të nxitur miqtë tanë, shumë interesante.

 2. akademia-English Academy në Santander
  Nëntor 17, 2012 në 17:45

  Kjo është një ide e madhe që ju të dalë me atë kështu që unë shpejt mësojnë gjuhën më shumë ne jemi duke studiuar,bisedoni me njerëz të native është një mjet i madh për praktikë…të fala

 3. Shkolla Academy NEW-Anglisht në Santander
  Janar 30, 2013 në 17:12

  ide shumë e mirë,Ajo është një mjet i madh për praktikë, të fala

 4. Juana
  Janar 22, 2015 në 15:53

  shumë i mirë, gjitha shton deri kur mësimin e gjuhëve dhe vënien e tyre në praktikë, Prandaj është e domosdoshme!

 5. admin
  Shkurt 11, 2015 në 22:45

  Juana thank you very much për komentin tuaj. Brenda asgjë që të rifillojë biletat tona!

Lini një koment

 • Shpif një


  Bëje si gjuhë të prezgjedhur
   Edit Translation
  nga Transposh - translation plugin for wordpress
 • Burimet e jashtme

  Këtu do të gjeni faqet e internetit të tjera ushtrime, fjalorë, blogs, podcast dhe lidhjet me rajonet me informata praktike që do t'ju ndihmojë në ditën tuaj të ditës. Mësuesit do të gjeni një përzgjedhje për lidhje me blogs dhe revista interesante.
 • Për studentët

  Çdo gjë që ju duhet në lidhjet më poshtë.
 • Freerice