Mësimi spanjisht për emigrantët

Komunitetet autonome

24 Qershor, 2011 | No Comments

Në këtë post unë të shpjegojë se si ju do të gjeni seksionin në kolonën e djathtë nën të njëjtën faqe e titullit ose në krye nën veprat titullin “CCAA Emigracioni”. Që ju mund të dëshironi qasje të shpejtë në informacion për punë, Mëso spanjisht, rolet që ofron çdo komunitet, etj. Nëse ju do të klikoni në emrin e komunitetit një faqe me lidhjet më të rëndësishme dhe përshkrime të asaj që ju mund të gjeni atje janë të hapura. Një hartë e rajonit gjithashtu duket në mënyrë që ju situéis.

Për shembull:

Katalonjës

Pjesë:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Komente

Lini një koment

 • Shpif një


  Bëje si gjuhë të prezgjedhur
   Edit Translation
  nga Transposh - translation plugin for wordpress
 • Burimet e jashtme

  Këtu do të gjeni faqet e internetit të tjera ushtrime, fjalorë, blogs, podcast dhe lidhjet me rajonet me informata praktike që do t'ju ndihmojë në ditën tuaj të ditës. Mësuesit do të gjeni një përzgjedhje për lidhje me blogs dhe revista interesante.
 • Për studentët

  Çdo gjë që ju duhet në lidhjet më poshtë.
 • Freerice