Mësimi spanjisht për emigrantët

Si janë emrat spanjolle?

10 Nëntor, 2014 | 1 Koment

Të nderuar ndjekësit:

Ne dëshirojmë për të njoftuar se asetet spanjolle ka vendosur të ndalojë për disa muaj, Nevojë për një pushim!

Kjo vetëm do të thotë se nuk lëshojnë ushtrime të reja veta për një kohë, por Faqja do të mbeten aktive.

Ju faleminderit të gjithëve për mbështetjen tuaj dhe të…Shihemi në disa muaj!

***********************

Ky ushtrim i thjeshtë, por i rëndësishëm do të jetë e fundit e sezonit, Shpresojmë që të gëzojnë!

A e John është një burrë apo grua? Fernanda është një burrë apo grua?

Duke ditur këtë është e vështirë kur të mbërrini në një vend të ri dhe doni të gjeni punë p.sh.. Ky ushtrim do t'ju ndihmojë të shpejt të mësojnë dallimet.

1. Futja e një kërkimi të punës gjendjen reale:

2. Ushtrim:

Në këtë ushtrim ju keni një lojë të kujtesës për të ndihmuar ju kujtohet: Emrat burrë spanjisht dhe gruaja.
Creative Commons License
Kjo punë nga Español Activo lejohet sipas një Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Leje Unported.

 

Pjesë:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Komente

1 Koment “Si janë emrat spanjolle?”

 1. Terren
  Prill 28, 2015 në 14:42

  I love idenë! Ju lutemi të bëjë.

Lini një koment

 • Shpif një


  Bëje si gjuhë të prezgjedhur
   Edit Translation
  nga Transposh - translation plugin for wordpress
 • Burimet e jashtme

  Këtu do të gjeni faqet e internetit të tjera ushtrime, fjalorë, blogs, podcast dhe lidhjet me rajonet me informata praktike që do t'ju ndihmojë në ditën tuaj të ditës. Mësuesit do të gjeni një përzgjedhje për lidhje me blogs dhe revista interesante.
 • Për studentët

  Çdo gjë që ju duhet në lidhjet më poshtë.
 • Freerice