Mësimi spanjisht për emigrantët

Videocast në spanjisht

Në këtë seksion ju mund të shikojnë video mbi tema të ndryshme për të ushtruar të kuptuarit dhe shqiptim. Ata janë bërë për ne dhe ne shpresojmë që ju do të ndihmojë.

Për starters ju duhet të shikojnë këtë video dhe pastaj të shkarkoni dokumentin që mbështet këtë video për praktikë shkrim. Videos janë:

1. Zanore: të shikojnë këtë video dhe të përsëritur me Begona. Është e rëndësishme që të dallojnë “dhe” i “unë” dhe “o” i “dhe”. Shikoni në gojën e Begona dhe kopje.

2. Tekst kënge: watch video, përsërit dhe shkarko dokumentin. Shkruani captcha 4 herë të praktikoni shkrimin.

3. Numrat: watch video, përsërit dhe shkarko dokumentin.

4.Prezantimet: shikojnë video dhe praktikën me mikun tuaj.

5. Një Spot!: shikojnë video dhe përgatit një omëletë me miqtë.

6. Shkolla: Këtu do të gjeni disa aktivitete interaktive në lidhje me fëmijët videocast.

7. Koha e lirë: kjo është pjesa e dytë e video të fëmijëve, na thoni për kohën tuaj të lirë.

Klikoni mbi të kuqe dhe fillon…

Në mënyrë të lehtë! Moralin dhe fat!

Pjesë:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao
 • Shpif një


  Bëje si gjuhë të prezgjedhur
   Edit Translation
  nga Transposh - translation plugin for wordpress
 • Burimet e jashtme

  Këtu do të gjeni faqet e internetit të tjera ushtrime, fjalorë, blogs, podcast dhe lidhjet me rajonet me informata praktike që do t'ju ndihmojë në ditën tuaj të ditës. Mësuesit do të gjeni një përzgjedhje për lidhje me blogs dhe revista interesante.
 • Për studentët

  Çdo gjë që ju duhet në lidhjet më poshtë.
 • Freerice