Mësimi spanjisht për emigrantët

Cat e mia i mungon…Dashuria!

13 Mund, 2013 | No Comments

Mos, nuk është titulli i ndonjë këngë, Më vjen keq! Kjo është një ushtrim për ata që duan të takohen të tjera të cilat funksionojnë si foljeve si, që ju tashmë e dini disa si i lënduar, por kemi lënë ju të marrin në konsideratë të tjera të përdorura gjerësisht në spanjisht.

Mos harroni dy gjëra:

1. Nëse ne vendosim që të emërojë personin, kafshë, të mbjellë gjë, duhet të përfshijë një “Një”. Për shembull: ¡Një macja ime nuk ka dashuri!

2. Këto folje nuk përdoren Unë o ju, si nuk ka një MI, a ti.

Venga! I panevojshëm studiuar disa më shumë! Ki mëshirë për mua, Unë kam nevojë për…Dashuria!

 

Creative Commons License
Kjo punë nga Español Activo lejohet sipas një Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Leje Unported.

 

Pjesë:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Komente

Lini një koment

 • Shpif një


  Bëje si gjuhë të prezgjedhur
   Edit Translation
  nga Transposh - translation plugin for wordpress
 • Burimet e jashtme

  Këtu do të gjeni faqet e internetit të tjera ushtrime, fjalorë, blogs, podcast dhe lidhjet me rajonet me informata praktike që do t'ju ndihmojë në ditën tuaj të ditës. Mësuesit do të gjeni një përzgjedhje për lidhje me blogs dhe revista interesante.
 • Për studentët

  Çdo gjë që ju duhet në lidhjet më poshtë.
 • Freerice