Mësimi spanjisht për emigrantët

Një Spot!

7 Mund, 2012 | No Comments

Shumë kohë më parë ne jemi duke punuar në këtë video të re dhe në fund ne kemi mbaruar!, kështu që ne jemi të lumtur për të ndarë atë me ju. Pinchad në video për të mësuar se si të përgatisin një pjatë që hahet në të gjithë Spanjën: omëletë!

Mos harroni se edhe ju keni për të lexuar titrat e videos dhe pastaj të bëjë ushtrim shtesë ne sugjerojmë. Në këtë mënyrë ju do të mësoni për të dhënë udhëzime me theks në veprim dhe jo mbi personin.

asgjë, për të parë! dhe unë shpresoj se ju të na tregoni se si ju doli petull parë!

ushtrim shtesë

video:

Një Spot! nga e-activoVimeo.

 

 

Creative Commons License
Kjo punë nga Español Activo lejohet sipas një Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Leje Unported.

Pjesë:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Komente

Lini një koment

 • Shpif një


  Bëje si gjuhë të prezgjedhur
   Edit Translation
  nga Transposh - translation plugin for wordpress
 • Burimet e jashtme

  Këtu do të gjeni faqet e internetit të tjera ushtrime, fjalorë, blogs, podcast dhe lidhjet me rajonet me informata praktike që do t'ju ndihmojë në ditën tuaj të ditës. Mësuesit do të gjeni një përzgjedhje për lidhje me blogs dhe revista interesante.
 • Për studentët

  Çdo gjë që ju duhet në lidhjet më poshtë.
 • Freerice