Mësimi spanjisht për emigrantët

Imigrim

Këtu kemi të pranishëm një faqe me një listë të komuniteteve të ndryshme autonome që ofrojnë burime për emigrantët që kërkojnë punë ose që duan të mësojnë spanjisht. Nëse ju e dini lidhje më interesante, Dude në comunicárnoslo.

Katalonjës

Balearics

Madrid

Aragon

Ishujt Kanare

Andaluzi

Valencia

Cantabria

Castilla León-

Castilla-La Mancha

Galicia

Asturias

Vendi Basque

Navarre

Murcia

Estremadura

Rioja

Ceuta

Melilla

 

 

Pjesë:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao
 • Shpif një


  Bëje si gjuhë të prezgjedhur
   Edit Translation
  nga Transposh - translation plugin for wordpress
 • Burimet e jashtme

  Këtu do të gjeni faqet e internetit të tjera ushtrime, fjalorë, blogs, podcast dhe lidhjet me rajonet me informata praktike që do t'ju ndihmojë në ditën tuaj të ditës. Mësuesit do të gjeni një përzgjedhje për lidhje me blogs dhe revista interesante.
 • Për studentët

  Çdo gjë që ju duhet në lidhjet më poshtë.
 • Freerice