Настава шпански на имигранти

И ќе, Како да добиете заедно со вашето семејство?

20 Февруари, 2012 | Нема Коментари

Тука ги презентираме вежба во која можете да ги видите разликите помеѓу “носат” и “се” кои често предизвикува многу проблеми за шпански студенти.

Прво треба да се приклучат на две колони од двете години и крајот пракса пишување свој примери. Ние им даде решенија фусноти па можете да бидете сигурни дека.

Не заборавајте дека ако сакаат да се измени на вежби или имате какво било сомневање, Ние сме тука!

Носат / се

 

 

Криејтив комонс лиценца
Ова дело од страна Español Activo се лиценцирани според лиценцата Creative Commons Наведи извор-Некомерцијално-NoDerivs 3.0 Нелокализирана лиценца.

Сподели:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Коментари

Остави коментар

 • Traduce на


  Постави како стандардниот јазик
   Измени Превод
  од Transposh - translation plugin for wordpress
 • Надворешните ресурси

  Овде ќе ги најдете вежби други веб-сајтови, речници, блогови, подкасти и линкови до региони со практични информации кои ќе ви помогнат во вашиот ден на ден. Наставниците ќе најдете селекција на линкови до интересни блогови и списанија.
 • За студентите

  Сè што ви треба во линкот подолу.
 • Freerice