Настава шпански на имигранти

И…Што правиш во понеделник?

10 Декември, 2012 | 4 Коментари

Ние сме во декември Колку брзо минува времето! Имаме посветен ноември да работат на видео наскоро, вистински. Но, ние не сакате да ја пропуштиме долго време без подигање на вежба на блогот и на тој начин да ве окупира, тука треба да:

 1. нашите подкаст И…Што да правам во понеделник? дека вие може да научат речник поврзани со дневна рутина.
 2. и пишување И…Што правиш во понеделник?

 

Криејтив комонс лиценца
Ова дело од страна Español Activo се лиценцирани според лиценцата Creative Commons Наведи извор-Некомерцијално-NoDerivs 3.0 Нелокализирана лиценца.

Сподели:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Коментари

4 Коментари “И…Што правиш во понеделник?”

 1. Шила Чавез Benetatou
  Март 4, 2013 да 14:25

  Привет, Јас сум кубански и Шпански учител во Грција, Јас би сакал да добие вашата e-mail со секој нов пост, бидејќи ми треба материјал за моите часови и го најдов интересна овој блог.
  Ви благодариме однапред,
  Шила

 2. Elsa Родриго
  Ноември 5, 2013 да 12:11

  Многу добри материјали, Над сите што ќе добијат оние за кинески студенти Благодарение!

 3. Мари Кармен Гарсија
  Може 1, 2014 да 19:39

  Јас ги учат шпански како волонтер за мароканските жени и ми треба материјал за моите часови. Јас изгледаат одлично на вашиот материјал, Јас во голема мера ќе ја цениме ако можете да ми пратите. благодарение!

 4. admin
  Може 31, 2014 да 21:49

  Мари Кармен ви благодарам многу за вашиот коментар. Нашите материјали и интересни најдовме други луѓе се на интернет. На пример, Nahono (Мароко посебно упатство) Тоа е став “Писменост”. Јас ве охрабруваме да се претплатите на нашиот блог бесплатно да добијат сите материјали одиме објавување. Само додадете вашата e-mail во став “Зачленете се” кој е во колона во центарот на дното на страницата. честитка!

Остави коментар

 • Traduce на


  Постави како стандардниот јазик
   Измени Превод
  од Transposh - translation plugin for wordpress
 • Надворешните ресурси

  Овде ќе ги најдете вежби други веб-сајтови, речници, блогови, подкасти и линкови до региони со практични информации кои ќе ви помогнат во вашиот ден на ден. Наставниците ќе најдете селекција на линкови до интересни блогови и списанија.
 • За студентите

  Сè што ви треба во линкот подолу.
 • Freerice