Настава шпански на имигранти

Шпанската самогласки

9 Април, 2014 | Нема Коментари

Поглавје 2

За подобро напишете вашето име или името на поединци или градови, што треба да ја внесете првата буква од зборот капитализирани големи или.

Ова видео ви покажува како да го напишете самогласки Шпански Профитираат.
Овие се самогласки. Не заборавајте, мора да се повтори и да го повтори писма.

И ова видео:

Ние сме тука за вашите прашања!

Сподели:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Коментари

Остави коментар

 • Traduce на


  Постави како стандардниот јазик
   Измени Превод
  од Transposh - translation plugin for wordpress
 • Надворешните ресурси

  Овде ќе ги најдете вежби други веб-сајтови, речници, блогови, подкасти и линкови до региони со практични информации кои ќе ви помогнат во вашиот ден на ден. Наставниците ќе најдете селекција на линкови до интересни блогови и списанија.
 • За студентите

  Сè што ви треба во линкот подолу.
 • Freerice