Настава шпански на имигранти

Препис “Презентации”

28 Октомври, 2014 | 2 Коментари

Што следеше препорака на еден од нашите поддржувачи, Хуан Игнасио, и додадовме видео препис “Презентации”. Па имате секогаш блиску дијалог.

Препис: Препис презентации.

И сеќавајќи се на VideoCast со линк додаде: Презентации.

Благодарение Хуан Игнасио!

Сподели:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Коментари

2 Коментари “Препис “Презентации””

 1. Џенет Peguitha SAOROMOU
  Ноември 1, 2014 да 20:37

  Јас би сакал да учат заедно со вас. Нејзиниот јазик е многу важно за нас etrangerios да се направи нов живот постават нивната земја и, исто така, помага во комуникацијата.

 2. admin
  Ноември 10, 2014 да 6:55

  Ви благодарам многу за вашиот коментар Jannette. Ние сме среќни што сакате да дознаете со нас. Тука сме за било какви прашања имате за Шпанската, пишете ни!
  Иако ние не објавуваат ништо на сопствената во наредните месеци, уште е тука за сите прашања од нашите студенти.
  честитки,

  Delia

Остави коментар

 • Traduce на


  Постави како стандардниот јазик
   Измени Превод
  од Transposh - translation plugin for wordpress
 • Надворешните ресурси

  Овде ќе ги најдете вежби други веб-сајтови, речници, блогови, подкасти и линкови до региони со практични информации кои ќе ви помогнат во вашиот ден на ден. Наставниците ќе најдете селекција на линкови до интересни блогови и списанија.
 • За студентите

  Сè што ви треба во линкот подолу.
 • Freerice