Настава шпански на имигранти

Сите ресурси за имигрантите

15 Јуни, 2014 | Нема Коментари

Овој месец сакаме да потсетиме на сите ресурси што треба во сите шпански региони, така да се види сето тоа заедно и ќе биде полесно информации.

 

Галиција Астуриас Cantabria Баскија

Навара Риоха Мелила Сеута

Валенсија Мурсија Мадрид Андалузија

Каталонија Арагон Estremadura Castilla-Ла Манча

Балеарските Острови Канарските Острови Castilla-León

Сподели:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Коментари

Остави коментар

 • Traduce на


  Постави како стандардниот јазик
   Измени Превод
  од Transposh - translation plugin for wordpress
 • Надворешните ресурси

  Овде ќе ги најдете вежби други веб-сајтови, речници, блогови, подкасти и линкови до региони со практични информации кои ќе ви помогнат во вашиот ден на ден. Наставниците ќе најдете селекција на линкови до интересни блогови и списанија.
 • За студентите

  Сè што ви треба во линкот подолу.
 • Freerice