Настава шпански на имигранти

Преглед напишан азбука

2 Јули, 2014 | 1 Коментар

Во јуни заврши на последното поглавје да се покаже да научат да пишуваат шпанските albafeto и јас ги остави сите месец за да се практикуваат.

Сега ние сакаме да ги имате сите поглавја на една страница да repaséis.

Еве:

 1. Поглавје 1: Мали самогласки
 2. Поглавје 2: Капитализирани членови
 3. Поглавје 3: Мали азбука 1
 4. Поглавје 4: Мали азбука 2
 5. Поглавје 5: Големи азбука 1
 6. Поглавје 6: Големи азбука 2
 7. Поглавје 7: Големи азбука 3

 

И тука се две страни, за да ве усовршување:

Nahono: писменост метод за арапски звучници на Одборот на Галиција.

Neoparaíso: печатење калиграфија вежби и Калиграфија вежби броеви.

Ако имате прашања Тене, ние сме тука да ви помогнат.

Сподели:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Коментари

1 Коментар “Преглед напишан азбука”

 1. гиндре
  Октомври 28, 2014 да 17:08

  француски повлекување во Шпанија 5 години би сакал да зборувам малку шпански како да се задржи, мојата меморија и малку слаба .

Остави коментар

 • Traduce на


  Постави како стандардниот јазик
   Измени Превод
  од Transposh - translation plugin for wordpress
 • Надворешните ресурси

  Овде ќе ги најдете вежби други веб-сајтови, речници, блогови, подкасти и линкови до региони со практични информации кои ќе ви помогнат во вашиот ден на ден. Наставниците ќе најдете селекција на линкови до интересни блогови и списанија.
 • За студентите

  Сè што ви треба во линкот подолу.
 • Freerice