Настава шпански на имигранти

Шпански прирачници

19 Може, 2015 | Нема Коментари

Андалузија Тој има објавено голем број на ресурси за учење шпански на имигрантите, кои веруваме дека се од интерес и ние сакаме да го споделам со вас. Тие се наменети за наставниците и имигрантските семејства.

Тоа се следните:

 • Diversimundo: Тоа е видео игра за деца 10 на 12 години во кои разновидност во кое живееме е. Таа има едукативна Водич за родители и наставници за да ги поддржи во оваа забавна авантура. Страница игра.
 1. Водичи 10 јазици објаснувајќи шпански образовниот систем за имигрантските семејства.
 2. Писменост прирачници за наставниците кои предаваат шпански на имигранти со игри и многу атрактивни илустрации во боја.

А со тоа продолжи објавувањето на шпански Активни!

Сподели:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Коментари

Остави коментар

 • Traduce на


  Постави како стандардниот јазик
   Измени Превод
  од Transposh - translation plugin for wordpress
 • Надворешните ресурси

  Овде ќе ги најдете вежби други веб-сајтови, речници, блогови, подкасти и линкови до региони со практични информации кои ќе ви помогнат во вашиот ден на ден. Наставниците ќе најдете селекција на линкови до интересни блогови и списанија.
 • За студентите

  Сè што ви треба во линкот подолу.
 • Freerice