Настава шпански на имигранти

Ресурси за имигрантите

14 Април, 2014 | Нема Коментари

Овој месец informaros од работите:

1. Додадовме четири шпански автономни заедници со информации за места кои можете да одат за да ви помогнеме или да научат шпански за слободна.

Четирите региони се:

Андалузија, Cantabria, Валенсија и Castilla-León

Со овие имате 9 заедници во десната колона!

2. Inmigramob создаде мобилна апликација слободно да научат шпански “како, каде и кога сакате” од веб. Новина е дека оваа апликација е корисна за сите видови на мобилни телефони, не треба да биде “Паметни”.

Тие исто така нудат Слободен Шпански лекции користење на апликација во:

Ако имате повеќе прашања, Ние сме тука!

Сподели:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Коментари

Остави коментар

 • Traduce на


  Постави како стандардниот јазик
   Измени Превод
  од Transposh - translation plugin for wordpress
 • Надворешните ресурси

  Овде ќе ги најдете вежби други веб-сајтови, речници, блогови, подкасти и линкови до региони со практични информации кои ќе ви помогнат во вашиот ден на ден. Наставниците ќе најдете селекција на линкови до интересни блогови и списанија.
 • За студентите

  Сè што ви треба во линкот подолу.
 • Freerice