Настава шпански на имигранти

Ресурси за имигрантите

5 Може, 2014 | Нема Коментари

Тука се 10 Најнови Шпански автономни заедници со ресурсите кои се најдоа.

Галиција

Астуриас

Баскија

Навара

Мурсија

Castilla-Ла Манча

Estremadura

Риоха

Сеута

Мелила

Ако знаете други места и сакате да ги споделите со другите ученици, Пишете ни!

Сподели:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Коментари

Остави коментар

 • Traduce на


  Постави како стандардниот јазик
   Измени Превод
  од Transposh - translation plugin for wordpress
 • Надворешните ресурси

  Овде ќе ги најдете вежби други веб-сајтови, речници, блогови, подкасти и линкови до региони со практични информации кои ќе ви помогнат во вашиот ден на ден. Наставниците ќе најдете селекција на линкови до интересни блогови и списанија.
 • За студентите

  Сè што ви треба во линкот подолу.
 • Freerice