Настава шпански на имигранти

Дали сакате да се покажете?

17 Октомври, 2016 | 6 Коментари

Драги следбеници:

Тука сме повторно и овој пат да понуди презентација на ниво А1.

Што обично се сомневаат во Шпанија кога ќе се сретнат со еден човек? Како да се покаже? Тука се сослушување и одговори основните.

 

прашања презентации од spansihenskype
Сподели:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Коментари

6 Коментари “Дали сакате да се покажете?

 1. YB
  Октомври 17, 2016 да 14:26

  добро утро!

  Јас сум Кореја
  Јас работам во Тајланд 20 години
  Сега учам Шпански од 3 месеци пред

  благодарам многу!

 2. admin
  Ноември 30, 2016 да 11:18

  Здраво Чо:

  Ви благодариме за коментар, Ако имате preuguntas шпанската, ние сме тука.

  Delia

 3. Заслужи се
  Јуни 27, 2017 да 3:20

  Сакам да научам шпански.

 4. admin
  Септември 11, 2017 да 19:00

  Привет:
  Sorryал ми е што контактирав толку доцна и ти благодарам што ми даде до знаење дека сакаш да научиш шпански јазик. Дали сте ги пробале вежбите во А1? Ако ти треба помош, те молам, Извести ме.

  Се гледаме подоцна,
  Delia

 5. паола91
  Ноември 14, 2017 да 19:36

  Привет, јас се викам Паола. имам 26 години и јас сум Италијанец.

 6. admin
  Ноември 23, 2017 да 14:45

  Здраво паола:
  Ви благодарам многу за презентацијата! Јас се викам делија, Јас сум Шпанец, но живеам во Токио, Јас сум професор по шпански јазик и имам 47 години.

  Ако ти треба помош, Пишете ми, ¿Вале?

  Се гледаме подоцна!

Остави коментар

 • Traduce на


  Постави како стандардниот јазик
   Измени Превод
  од Transposh - translation plugin for wordpress
 • Надворешните ресурси

  Овде ќе ги најдете вежби други веб-сајтови, речници, блогови, подкасти и линкови до региони со практични информации кои ќе ви помогнат во вашиот ден на ден. Наставниците ќе најдете селекција на линкови до интересни блогови и списанија.
 • За студентите

  Сè што ви треба во линкот подолу.
 • Freerice