Настава шпански на имигранти

Презентации

10 Август, 2011 | 3 Коментари

Еве нов видео. Ние покаже можност за неформално презентација, има повеќе шанси, но секогаш се сеќавам да се даде два бакнежи!

Бегонья ме воведува неговата сестра. Тоа е позната ситуација и да ни даде дос Besos.

1. Поздрав:

Меѓу пријатели: Здраво како си?

Одговорот: Много добре

(дос Besos)

2. Презентација:

Ви покаже: Рождество сцена, поглед, Delia.

Реагирате на презентација: Привет, како за, Прогонуван.

Одговорот: Привет!

(дос Besos)

Види видео сега и пракса со пријатели!

Ова е целосна препис на видео дијалог: Препис презентации.

 

Криејтив комонс лиценца
Ова дело од страна Español Activo се лиценцирани според лиценцата Creative Commons Наведи извор-Некомерцијално-NoDerivs 3.0 Нелокализирана лиценца.

Сподели:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Коментари

3 Коментари “Презентации”

 1. Rosane Виеира
  Февруари 21, 2013 да 22:17

  Многу добар видео! Ви благодариме за споделување со нас!

 2. Хуан Игнасио
  Октомври 13, 2014 да 22:15

  Тоа ќе биде поинтересно ако целосна дијалог целосна видео, исто така, се појави во текстот.

 3. admin
  Октомври 17, 2014 да 16:38

  Ви благодариме за вашиот коментар Хуан Игнасио, ние се разбираме совршено. Сакавме да се фокусира само врз основа на честитки дијалог и вовед, која беше целта да се научат, Не статисти. Pero tendremos en cuenta tu cometario y añadiremos el diálogo completo en un apartado extra.
  честитки,

  Delia

Остави коментар

 • Traduce на


  Постави како стандардниот јазик
   Измени Превод
  од Transposh - translation plugin for wordpress
 • Надворешните ресурси

  Овде ќе ги најдете вежби други веб-сајтови, речници, блогови, подкасти и линкови до региони со практични информации кои ќе ви помогнат во вашиот ден на ден. Наставниците ќе најдете селекција на линкови до интересни блогови и списанија.
 • За студентите

  Сè што ви треба во линкот подолу.
 • Freerice