Настава шпански на имигранти

Шпански поети и музичари

15 Јули, 2014 | Нема Коментари

Во мај и јуни ќе се додаде две страници на нашата секција “Шпански Слики”. Тие се слики од поети и Шпански музичари на сите времиња, кој ќе ги донесе поблиску до шпанската култура.

Шпански поети

Шпански музичари

Сподели:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Коментари

Остави коментар

 • Traduce на


  Постави како стандардниот јазик
   Измени Превод
  од Transposh - translation plugin for wordpress
 • Надворешните ресурси

  Овде ќе ги најдете вежби други веб-сајтови, речници, блогови, подкасти и линкови до региони со практични информации кои ќе ви помогнат во вашиот ден на ден. Наставниците ќе најдете селекција на линкови до интересни блогови и списанија.
 • За студентите

  Сè што ви треба во линкот подолу.
 • Freerice