Настава шпански на имигранти

Вести на шпански имот

15 Февруари, 2014 | Нема Коментари

Имаме ВЕСТИ на интернет!

Додадовме 3 ставовите и 3 врски Шпански нови на пат. На објаснето каде што тие се:

Делови:

 1. “Вашиот јазик”: преведе содржината на шпански имот, но не вежби! Тоа е во десната колона, погоре “Сакам да најдам…”.
 2. Студентите на Светската: да се покаже на работата правиш на шпански класа. Овој дел може да го најдете во Централната колона, погоре “Евиденција” и подолу “Активен Шпански фид”.
 3. Шпански Слики: покаже слики од Шпанија со вежби за вас да знаете нашата култура. Почнавме со пејзажи на Автономната заедница, но продолжи со други теми. Тоа е до, во глава страница.

Врски или линкови во десната колона:

 1. Memrise: бесплатни курсеви да дознаете шпански користење на англиски јазик. Овој линк е во “Шпански Вежби”, погоре “Писменост”.
 2. Purorrelato2013: микро-приказни за Африка напишани за него јас microstories натпревар Дом на Африка.
 3. Whatsapp-пријатели: блог на шпански и англиски јазик за забавен начин да ги научат Шпански.

 

 

 

 

Сподели:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Коментари

Остави коментар

 • Traduce на


  Постави како стандардниот јазик
   Измени Превод
  од Transposh - translation plugin for wordpress
 • Надворешните ресурси

  Овде ќе ги најдете вежби други веб-сајтови, речници, блогови, подкасти и линкови до региони со практични информации кои ќе ви помогнат во вашиот ден на ден. Наставниците ќе најдете селекција на линкови до интересни блогови и списанија.
 • За студентите

  Сè што ви треба во линкот подолу.
 • Freerice