Настава шпански на имигранти

Внимание! Memrise на шпански

31 Јануари, 2014 | 1 Коментар

Дали сакате да се практикуваат повеќе шпански?
Ви ги претставуваме Memrise, una web gratuita en la que podéis encontrar muchos cursos de español. Вие само треба да го најде вистинскиот курс да го практикува она што се најмногу заинтересирани: граматика, речник, изрази, глаголи, итн.

www.memrise.com

Сподели:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Коментари

1 Коментар “Внимание! Memrise на шпански”

 1. Enseignant
  Март 25, 2014 да 16:29

  Voilà un cours de vocabulaire général d’espagnol accessible à tous, sur Memrise :
  http://www.memrise.com/course/196245/espagnol-general-pour-francophones/

Остави коментар

 • Traduce на


  Постави како стандардниот јазик
   Измени Превод
  од Transposh - translation plugin for wordpress
 • Надворешните ресурси

  Овде ќе ги најдете вежби други веб-сајтови, речници, блогови, подкасти и линкови до региони со практични информации кои ќе ви помогнат во вашиот ден на ден. Наставниците ќе најдете селекција на линкови до интересни блогови и списанија.
 • За студентите

  Сè што ви треба во линкот подолу.
 • Freerice