Настава шпански на имигранти

Мапа

за нас

Шпански Слики

Имиграција

Аудио

Контакт

Приватноста

средства Шпански ресурси

обука: А1, А2, Б1, Б2, C1, В2

VideoCast: А1, А2

свој подкаст: Делија и Begoña Подкасти

Студентите на Светската:

Евиденција: мајонез 2015, ноември 2014, октомври 2014, август 2014, јули 2014, јуни 2014, мајонез 2014, април 2014, март 2014, февруари 2014, јануари 2014, декември 2013, ноември 2013, октомври 2013, септември 2013, август 2013, јули 2013, јуни 2013, мајонез 2013, април 2013, март 2013, февруари 2013, јануари 2013, декември 2012, октомври 2012, септември 2012, август 2012, јули 2012, јуни 2012, мајонез 2012, април 2012, февруари 2012, јануари 2012, ноември 2011, август 2011, јуни 2011, јули 2011, октомври 2010

Надворешните ресурси

За студентите:

шпански вежби:

Писменост:

шпански речници:

Блогови на шпански:

Подкаст да научат шпански:

автономните региони:

за наставниците:

Сподели:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao
 • Traduce на


  Постави како стандардниот јазик
   Измени Превод
  од Transposh - translation plugin for wordpress
 • Надворешните ресурси

  Овде ќе ги најдете вежби други веб-сајтови, речници, блогови, подкасти и линкови до региони со практични информации кои ќе ви помогнат во вашиот ден на ден. Наставниците ќе најдете селекција на линкови до интересни блогови и списанија.
 • За студентите

  Сè што ви треба во линкот подолу.
 • Freerice